Nuvoton Technology Corporation
DescriptionIC MCU 8BIT 2KB FLASH 20DIP
PackageTube
Stock32521
Price0.8925
Download| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | W79 |
| Package | Tube |
| Product Status | Not For New Designs |
| Core Processor | 8051 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 24MHz |
| Connectivity | UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, LED, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 17 |
| Program Memory Size | 2KB (2K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 128 x 8 |
| RAM Size | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters | - |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 20-DIP Module |
|
ADAU7112ACBZR7 | 2-CH PDM TO PCM CONVERTER | ADAU7112ACBZR7.pdf | |
|
SRC4192IDB | IC SAMPLE RATE CONVERTER 28SSOP | SRC4192IDB.pdf | |
|
PCM9211PT | IC AUDIO TRANSCEIVER 48LQFP | PCM9211PT.pdf | |
|
TEF6894H/V2,518 | IC AUDIO TONE PROCESSOR 44PQFP | TEF6894H/V2,518.pdf | |
|
FSA8069UCX | IC DETECTION SWITCH 12WLCSP | FSA8069UCX.pdf | |
|
LC823403A-08A5-16-E | IC AUDIO LSI PROCESSOR | LC823403A-08A5-16-E.pdf | |
|
FSA8029UMX | AUDIO JACK SEND / END DETECTION | FSA8029UMX.pdf | |
|
TDA7729 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7729.pdf | |
|
TAS5086DBTG4 | IC MODULATOR 38TSSOP | TAS5086DBTG4.pdf | |
|
DF1704E/2KG4 | IC INTERPOLATION FILTER 28SSOP | DF1704E/2KG4.pdf | |
|
TDA7802 | IC AMP SB QUAD 72W 27FLEXIWATT | TDA7802.pdf | |
|
TDA6160-2S | MULTI-STANDARD SOUND IF | TDA6160-2S.pdf |