Nuvoton Technology Corporation
DescriptionIC MCU 8BIT 16KB FLASH 40DIP
PackageTube
Stock3252
Price1.32
Download| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | W78 |
| Package | Tube |
| Product Status | Active |
| Core Processor | 8052 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 40MHz |
| Connectivity | EBI/EMI, UART/USART |
| Peripherals | POR, WDT |
| Number of I/O | 32 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters | - |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 40-DIP |
|
AD2428WCCSZ01 | AUDIO A2B TRANSCEIVR 1CH 32LFCSP | AD2428WCCSZ01.pdf | |
|
STA339BWTR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA339BWTR.pdf | |
|
TWL1101PFB | CONSUMER CIRCUIT, PQFP48 | TWL1101PFB.pdf | |
|
ZXCD1210JB16TC | IC MODULATOR 16QFN | ZXCD1210JB16TC.pdf | |
|
FSA8028UMX | IC DETECTION SWITCH 10UMLP | FSA8028UMX.pdf | |
|
M82820-15 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82820-15.pdf | |
|
TAS5036BPFCRG4 | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036BPFCRG4.pdf | |
|
BD3806FS-E2 | IC AUDIO PROCESSOR 22SOP | BD3806FS-E2.pdf | |
|
SB3229-E1 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 25SIP | SB3229-E1.pdf | |
|
LC89075W-H | IC DEMODULATOR 64SQFP | LC89075W-H.pdf | |
|
TAS5026PAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026PAG.pdf | |
|
LM1894MX/NAK2 | ANALOG AMPLIFIERS | LM1894MX/NAK2.pdf |