Nuvoton Technology Corporation
DescriptionIC MCU 8BIT 8KB FLASH 40DIP
PackageTube
Stock3241
Price1.6
Download| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | W78 |
| Package | Tube |
| Product Status | Active |
| Core Processor | 8052 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 40MHz |
| Connectivity | EBI/EMI, UART/USART |
| Peripherals | POR, WDT |
| Number of I/O | 32 |
| Program Memory Size | 8KB (8K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 256 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters | - |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 40-DIP |
|
LV1115M-TLM-E-SY | SURROUND PROCESSOR ICS FOR ELECT | LV1115M-TLM-E-SY.pdf | |
|
AK4121VF | IC SAMPLE RATE CONVERTER 24VSOP | AK4121VF.pdf | |
|
D2-81435-LR | IC SOC DGTL AMP CTLR 128LQFP | D2-81435-LR.pdf | |
|
TDA7439DS13TR | IC AUDIO TONE PROCESSOR 28SO | TDA7439DS13TR.pdf | |
|
LM1036MX/NOPB | IC AUDIO TONE PROCESSOR 20SOIC | LM1036MX/NOPB.pdf | |
|
MAX9890BETA/V+T | IC NOISE REDUCTION 8TDFN | MAX9890BETA/V+T.pdf | |
|
CS8416-CSZ | IC AUDIO RECEIVER 28SOIC | CS8416-CSZ.pdf | |
|
TAS5036IPFC | IC MODULATOR 80TQFP | TAS5036IPFC.pdf | |
|
AS3525A | IC AUDIO PROCESSOR SYS 224-CTBGA | AS3525A.pdf | |
|
STA120DJ | IC AUDIO RECEIVER 28SO | STA120DJ.pdf | |
|
TAS3103ADBTRG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 38TSSOP | TAS3103ADBTRG4.pdf | |
|
LC823425-12G1-H | IC AUDIO PROCESSOR 128TQFP | LC823425-12G1-H.pdf |