Nuvoton Technology Corporation
DescriptionIC MCU 8BIT 32KB FLASH 40DIP
PackageTube
Stock3523
Price1.9
Download| Mfr | Nuvoton Technology Corporation |
| Series | W78 |
| Package | Tube |
| Product Status | Active |
| Core Processor | 8052 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 40MHz |
| Connectivity | EBI/EMI, UART/USART |
| Peripherals | POR, WDT |
| Number of I/O | 32 |
| Program Memory Size | 32KB (32K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 512 x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.4V ~ 5.5V |
| Data Converters | - |
| Oscillator Type | External |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 40-DIP |
|
TAS5010PFBR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS5010PFBR.pdf | |
|
CMX7011Q3 | IC VOICE PROCESSOR 48VQFN | CMX7011Q3.pdf | |
|
TEA6831HW/V106557 | TEA6831HW - Audio Special Purpos | TEA6831HW/V106557.pdf | |
|
BD34705KS2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 64SQFP | BD34705KS2.pdf | |
|
M82610-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82610-14.pdf | |
|
PGA2320IDWRG4 | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2320IDWRG4.pdf | |
|
TDA7718NTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TDA7718NTR.pdf | |
|
AK4121VF | IC SAMPLE RATE CONVERTER 24VSOP | AK4121VF.pdf | |
|
BU76210GU-E2 | IC AUDIO VIDEO DRIVER VBGA | BU76210GU-E2.pdf | |
|
LC75411ES-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 44QLP | LC75411ES-E.pdf | |
|
TAS3002PFBG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS3002PFBG4.pdf | |
|
AK4124VF | IC ASYNCH SAMPLE RATE 30VSOP | AK4124VF.pdf |