Infineon Technologies
DescriptionPSOC6
PackageTray
Stock2141
Price10.6225
Download| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | PSoC® 6 |
| Package | Tray |
| Product Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+, ARM® Cortex®-M4F |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Speed | 100MHz, 150MHz |
| Connectivity | eMMC/SD/SDIO, FIFO, I²C, IrDA, LINbus, Microwire, SmartCard, SPI, SSP, UART/USART, USB |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, CapSense, I²S, LCD, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 100 |
| Program Memory Size | 1MB (1M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 512K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.7V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 16x12b SAR, 10b Sigma-Delta; D/A 2x7/8b |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 124-VFBGA |
| Supplier Device Package | 124-VFBGA (9x9) |
|
LV3313PM-TLM-E | IC VOLUME CONTROL 44QIPM | LV3313PM-TLM-E.pdf | |
|
TAS5508APAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508APAG.pdf | |
|
IP5002CX8/P,135 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR | IP5002CX8/P,135.pdf | |
|
LC823403B-08B-E | IC AUDIO LSI PROCESSOR | LC823403B-08B-E.pdf | |
|
TEA6321T/V1,518 | IC VOLUME CONTROL 32SO | TEA6321T/V1,518.pdf | |
|
LC75412WH-E | IC ELECTRONIC VOLUME CTRL 48SQFP | LC75412WH-E.pdf | |
|
TAS5026IPAGRG4 | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5026IPAGRG4.pdf | |
|
CS3318K-CQZ | IC 8-CHANNEL DIGITAL VOLUME CONT | CS3318K-CQZ.pdf | |
|
LV3328PM-TLM-E | ELECTRONIC VOLUME IC | LV3328PM-TLM-E.pdf | |
|
ZL38005QCG1 | IC VOICE PROCESSOR 100LQFP | ZL38005QCG1.pdf | |
|
LC75106V-TLM-H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 36SSOP | LC75106V-TLM-H.pdf | |
|
M82530-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82530-14.pdf |