Infineon Technologies
DescriptionAuto MCU
PackageTray
Stock2636
Price20.16
Download| Mfr | Infineon Technologies |
| Series | Traveo™ T2G |
| Package | Tray |
| Product Status | Active |
| Core Processor | ARM® Cortex®-M0+, ARM® Cortex®-M7 |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Speed | 100MHz, 250MHz |
| Connectivity | CANbus, Ethernet, I²C, LINbus, eMMC/SD, SPI, UART/USART |
| Peripherals | Brown-out Detect/Reset, DMA, I²S, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 72 |
| Program Memory Size | 4.0625MB (4.0625M x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | 256K x 8 |
| RAM Size | 768K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 55x12b SAR |
| Oscillator Type | External, Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 100-TEQFP (14x14) |
|
BD3488FS-E2 | IC SOUND PROCESSOR 32-SSOP | BD3488FS-E2.pdf | |
|
CS3308K-CQZR | IC 8-CHANNEL DIGITAL VOLUME CONT | CS3308K-CQZR.pdf | |
|
TAS3004PFBG4 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 48TQFP | TAS3004PFBG4.pdf | |
|
PCM2706CPJTR | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 32TQFP | PCM2706CPJTR.pdf | |
|
AD1889JS | AC 97 SOUNDMAX CODEC | AD1889JS.pdf | |
|
M82505-14 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82505-14.pdf | |
|
AK4377ECB | DAC WITH HP, MASTER MODE | AK4377ECB.pdf | |
|
NCS2302MUTAG | IC DETECTION SWITCH 10UQFN | NCS2302MUTAG.pdf | |
|
LM1036MX/NOPB | IC AUDIO TONE PROCESSOR 20SOIC | LM1036MX/NOPB.pdf | |
|
INA1650IPW | IC AUDIO RECEIVER 14TSSOP | INA1650IPW.pdf | |
|
PGA2320IDWG4 | IC VOLUME CONTROL 16SOIC | PGA2320IDWG4.pdf | |
|
R2S15201DD#TF0R | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15201DD#TF0R.pdf |