NXP USA Inc.
DescriptionIC MCU 8BIT 16KB FLASH 48QFN
PackageTray
Stock3252
Price8.30447
Download| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | S08 |
| Package | Tray |
| Product Status | Active |
| Core Processor | S08 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 40MHz |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 38 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 8x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 48-QFN-EP (7x7) |
|
ADSST-1845JP | SST DIV. 16 BIT AUDIO CODEC | ADSST-1845JP.pdf | |
|
LV25700PM-MPB-E | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 80QIPE | LV25700PM-MPB-E.pdf | |
|
STK433-760-E | 2-CH CLASS AB AUDIO POWER IC | STK433-760-E.pdf | |
|
CS8420-DSZR | CS8420 - IC DIGITAL AUDIO SAMPLE | CS8420-DSZR.pdf | |
|
STA333W13TR | IC FULLY INTEG PROC POWERSSO-36 | STA333W13TR.pdf | |
|
LV3329PE-TLM-H | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 44QIPM | LV3329PE-TLM-H.pdf | |
|
TAS3001CPW | IC AUDIO SIGNAL PROCESSR 28TSSOP | TAS3001CPW.pdf | |
|
BD34704KS2 | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 80SQFP | BD34704KS2.pdf | |
|
R2S15904SP#D1 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2S15904SP#D1.pdf | |
|
ADAU71067Z-CSRL | IC AUDIO | ADAU71067Z-CSRL.pdf | |
|
LA8520M-TLM-E | AUDIO SIGNAL PROCESSOR | LA8520M-TLM-E.pdf | |
|
TAS5508APAG | IC MODULATOR 64TQFP | TAS5508APAG.pdf |