NXP USA Inc.
DescriptionIC MCU 8BIT 16KB FLASH 64QFP
PackageTray
Stock3523
Price9.21069
Download| Mfr | NXP USA Inc. |
| Series | S08 |
| Package | Tray |
| Product Status | Active |
| Core Processor | S08 |
| Core Size | 8-Bit |
| Speed | 40MHz |
| Connectivity | I²C, SCI, SPI |
| Peripherals | LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 54 |
| Program Memory Size | 16KB (16K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 1K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 2.7V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 16x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 64-QFP |
| Supplier Device Package | 64-QFP (14x14) |
|
R3920-CFAB-E1B | IC AUDIO SIGNAL PROCESSOR 25SIP | R3920-CFAB-E1B.pdf | |
|
R2A15221SP#U0 | AUDIO SOUND CONTROLLER | R2A15221SP#U0.pdf | |
|
LM1894N | CONSUMER CIRCUIT, BIPOLAR | LM1894N.pdf | |
|
M82515G-15 | ACCESS VOICE PROCESSOR | M82515G-15.pdf | |
|
FSA805UMX | AUDIO/VIDEO SWITCH, PDSO12 | FSA805UMX.pdf | |
|
|
NCS603DTBR2G | IC LINE DRIVER 14TSSOP | NCS603DTBR2G.pdf | |
|
LA8638NV-TLM-E | LOW VOLTAGE COMPANDER IC FOR COR | LA8638NV-TLM-E.pdf | |
|
LC70310KBG-UMC-TLM-H | NOISE CANSELLER IC | LC70310KBG-UMC-TLM-H.pdf | |
|
LC823460XBHKTBG | IC AUDIO PROCESSOR LSI 154WLCSP | LC823460XBHKTBG.pdf | |
|
SI8244CB-C-IS1 | IC LINE DRIVER 16SOIC | SI8244CB-C-IS1.pdf | |
|
LC75343M-MPB-E | ELECTRONIC VOLUME | LC75343M-MPB-E.pdf | |
|
MAX98090AEWJ+TW | ULTRA LOW POWER AUDIO CODEC | MAX98090AEWJ+TW.pdf |